WARSZTATY MUZYCZNE

MUZYKA DO TAŃCA

To wspólny temat obu warsztatów muzycznych, na które zapraszamy w trakcie Lovembalu. Prowadzone przez różnych muzyków z pewnością dostarczą rozmaitych doświadczeń i pozwolą wzbogacić muzyczny repertuar. Może to być również okazja do wyjaśnienia wątpliwości dotyczących tak specyficznej formy jaką jest granie do tańca.

Aby warsztaty mogły się odbyć potrzebnych jest minimum 8 uczestników, prosimy najpierw o rejestrację, a jeśli otrzymamy wystarczającą liczbę zgłoszeń przekażemy informacje dotyczące dokonania płatności. Prosimy o rozważne i przemyślane zgłoszenia, gdyż to dla nas bardzo istotne i wiążące informacje. Zgłoś się, jeśli jesteś zdecydowany na udział w zajęciach!

Po potwierdzeniu grup możliwe będzie dołączenie do warsztatów również podczas festiwalu, bez wcześniejszej rejestracji.

17.02.2018 SOBOTA
13:00-14:45 – warsztay z Rémym Tatard

18.02.2018 NIEDZIELA
12:00-14:30 – warsztaty z Leaną Vapper-Dhoore & Hartwinem Dhoore (w tym ok. 15 minut przerwy)

Warsztaty będą prowadzone w języku angielskim.

Koszt uczestnictwa:
Warsztaty z Rémym Tatard – 45 zł
Warsztaty z Leaną Vapper-Dhoore & Hartwinen Dhoore – 55 zł
Obydwa warsztaty – 90 zł

Jeśli masz pytania lub wątpliwości, skontaktuj się z nami mailowo: info@lovembal.pl

ZGŁOSZENIE


17.02.2018 SOBOTA Rémy Tatard

Warsztaty w całości poświęcone będą repertuarowi tańców balfolkowych. Będziemy pracować nad melodiami, rytmem, harmonią, frazowaniem, ornamentyką, aranżacją. Wszystko po to, aby utrzymać związek z tańcem i nadal móc zaproponować ciekawe muzyczne wykonanie.

Rémy to wszechstronny muzyk, grający na akordeonie chromatycznym i cytarze. Członek takich grup jak: Boréale, Valding, Iridium i Luna Rosa, w których eksploruje różnorodne muzyczne obszary.

Weź pod uwagę, że aby uczestniczyć w warsztatach musisz być w stanie uczyć się nowych melodii „ze słuchu”, bez nut i opanować w stopniu co najmniej podstawowym instrument, na którym grasz (wiesz, jak grać w dwóch różnych tonacjach i możesz zagrać dwie oktawy). Nie zapewniamy instrumentów.


18.02.2018 NIEDZIELA Leana Vapper-Dhoore & Hartwin Dhoore

Leana i Hartwin grają ze sobą odkąd się poznali w 2011 roku we Flandrii w Belgii. Ich różne pochodzenie stanowi podstawę ich repertuaru, który składa się z estońskich pieśni i melodii instrumentalnych, a także własnych kompozycji. Leana, urodzona na wyspie Saaremaa, w Estonii śpiewa i gra na dudach i fletach. Hartwin, urodzony we Flandrii, (w Belgii), gra na akordeonie diatonicznym.

Podczas tych warsztatów nauczymy się niektórych utworów instrumentalnych z repertuaru Leany i Hartwina (wybór będzie uzależniony od tego, jakie instrumenty się pojawią i od poziomu uczestników). Na pewno bedą to melodie to tańca! Przyjrzymy się bliżej znaczeniu rytmu i pulsu, które decydują o „taneczności” muzyki.

Weź pod uwagę, że aby uczestniczyć w warsztatach musisz być w stanie uczyć się nowych melodii „na ucho”, bez nut i opanować w stopniu co najmniej podstawowym instrument, na którym grasz (wiesz, jak grać w dwóch różnych tonacjach i możesz zagrać dwie oktawy). Nie zapewniamy instrumentów.