Warsztaty cz. I

SOBOTA 18.02.2017

1 warsztat – 30 zł/os
Pakiet wszystkich 5 warsztatów – 125 zł/os

Rejestracja na warsztaty: 

Prosimy o przybycie 10-15 minut przed rozpoczęciem zajęć.

Warsztaty odbywać się będą w Gimnazjum nr 23 im. Szarych Szeregów
Osiedle Jagiellońskie 128, 61-223 Poznań

[LW1] G. 11:30-13:30 Parę tanecznych trików… w parach – Patrice Gesbert

Podejście do tańców parowych poprzez wewnętrzne skupienie, które ułatwi odkrycie tego, co muzyka opowiada nam o tańcu i jak wpływa na nas, nasze (i innych) reakcje. Wsłuchanie się w muzykę pomoże lepiej odbierać sygnały i komunikować się z naszymi partnerami w tańcu. Skupimy się głównie na walczykach, wymagane jest zatem dobre opanowanie podstaw walca na 3.

Patrice Gesbert  – znany wszystkim jako Monsieur Fruits – gitarzysta, piosenkarz, autor piosenek, jak i doświadczony tancerz oraz nauczyciel. Podczas swoich warsztatów stara się ukazać nieskończone możliwości interpretacji muzycznej, która sprawi, że nawet najprostszy taniec stanie się niezapomniany.

[LW2] G. 13:45-15:45 Tworzenie przestrzeni dla ruchu – Mikuláš Bryan

Nadszedł czas na zerwanie ze schematycznym rozumieniem pojęć „podążania” i „prowadzenia”. Pomyślmy niestandardowo i podejdźmy do tańca jako do wspólnej czynności, w której każdy odpowiedzialny jest za swój ruch, tworząc jednocześnie miejsce do tańca dla innych. Będzie wiązało się to z rozwinięciem wygodnej ramy i połączenia między tobą, a twoim partnerem, dzięki której bez wysiłku przekażesz nawet skomplikowane ewolucje/zamiary. A może i nie. Na pewno jednak będziemy dobrze bawić się próbując!

Mikuláš Bryan intensywnie pracuje nad rozwojem czeskiej balfolkowej sceny tanecznej i muzycznej, jednocześnie prowadząc regularnie warsztaty z bluesa oraz z techniki tańca. Jego taneczne źródła to tango, swing, salsa, balboa, jazz oraz taniec współczesny. Mimo tego, że do korzeni każdego tańca podchodzi z głębokim szacunkiem, nieustannie stara się poszerzać horyzonty i budować mosty między tradycją a współczesnością.

[LW3] G. 16:00-18:00 Pokochaj swoją mazurkę! – Magdalena Dąbrowska

Gdy zespół ją zapowiada, nagle tętno przyspiesza, gorączkowo poszukujemy najlepszego dla nas partnera, aby przez te 5 minut tańca było wyjątkowo… Zamykamy oczy i ruszamy w podróż w nieznane. Naszą mapą jest muzyka, naszymi kierunkowskazami emocje, przemieszczamy się w przestrzeni naszym ciałem, ale co z partnerem? Jak z nim tańczyć, aby ten nie czuł się jak piąte koło u wozu? Jak technicznie przygotować się do tej tanecznej podróży? Znasz przecież podstawy, ale czym jest wyższa szkoła jazzzz…Mazurki?
Weź głęboki oddech i uwolnij się od schematów. Utrzymaj równowagę, skomunikuj się z partnerem, baw się zmianą dynamiki ruchu, wsłuchaj się w melodię i podążaj za nią, wytrzymaj pauzę. Czy zamiast tego ciągle liczysz w myślach Mazurka 1,2,3 ? Uwolnij się! Uporządkuj to, co znane, opanuj nowe elementy mazurki, aby całkowicie pokochać swój taniec i świadomie go kształtować! Pokochaj swoją Mazurkę!

Magdalena Dąbrowska – aktorka, tancerka, wokalistka, prowadzi warsztaty teatralne i taneczne w całej Europie, współtworzy warszawską grupę Dans Ludica, należy do Association Folk Lab Paris, gdzie przez dwa lata prowadziła regularne warsztaty taneczne grupy zaawansowanej i organizowała balfolki. Jej poszukiwania, fascynacje i podróże taneczno-muzyczne nie mają końca. Zaczynała od tańca klasycznego, trenowała tańce towarzyskie, taniec współczesny, 15 lat temu zafascynowała się z tańcami tradycyjnym Europy i Ameryki Południowej, a ostatnio coraz bardziej zanurza się w swingu, charlestonie i bluesie… Scena to jej drugi dom, który opuszcza kiedy tylko może, by ruszyć w kolejną teatralną, czy taneczną podróż, by uczestniczyć w nowych projektach.

[LW0] G. 16:00-18:00 Pierwsze kroki w parze – Magda Kowalczyk

Mówi się, że każda podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku. Scottish i mazurka – tańce w parach, bez których nie obejdzie się żadna folkowa potańcówka, trudno o lepszy wybór na początek nauki. Trudno też o lepszy czas na naukę niż festiwal, w trakcie którego można od razu i intensywnie wykorzystywać zdobyte umiejętności. Wszystkich, którzy chcieliby śmiało ruszyć na parkiet, gdy tylko usłyszą ich dźwięki, zapraszamy na warsztaty, które pozwolą na zbudowanie ku temu solidnych tanecznych podstaw.

NA TE WARSZTATY WSTĘP WOLNY DLA POCZĄTKUJĄCYCH, POSIADAJĄCYCH BILET NA SOBOTNIĄ POTAŃCÓWKĘ
   ZGŁASZAM SIĘ

Magda Kowalczyk – absolwentka filologii romańskiej w Poznaniu, postanowiła wyjść poza akademickie zainteresowania i spróbować sił na parkiecie z francuską muzyką w tle. Jak postanowiła, tak zrobiła, i w efekcie od niemal trzech lat intensywnie testuje parkiety w Polsce i poza nią, poszerzając własną wiedzę, a także się nią dzieląc.